Když máte rosacea, existují jídla, která byste měli jíst nebo se jim vyhnout

Mezi mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku patří plnotučné mléko, tučná smetana, zmrzlina a plnotučné sýry. Místo toho zvolte libové zdroje bílkovin, jako jsou fazole, čočka a ryby, a nízkotučné mléčné výrobky.

Jezte zdravé tuky

Ne všechny tuky jsou ve stravě zdravé pro srdce špatné, říká Lisa Cimperman, MS, RD, LD, klinická dietoložka ve Fakultním nemocničním centru Case Medical Center v Clevelandu. Potraviny s vysokým obsahem mononenasycených tuků, jako je olivový olej, řepkový olej, ořechy a semena, jsou dobrým zpestřením vaší stravy, pokud jsou konzumovány s mírou. Polynenasycené tuky, zejména omega-3 mastné kyseliny, mohou být prospěšné pro celkové zdraví srdce. Omega-3 se nacházejí v potravinách, jako je losos, tuňák tuhý, sardinky, vlašské ořechy a lněné semínko. Potraviny s těmito mastnými kyselinami snižují riziko arytmií, snižují hladiny triglyceridů a zpomalují tvorbu plaků.

Při jídle listových zelených buďte opatrní

Je v pořádku jíst listovou zelenou zeleninu-udržujte svůj denní příjem konzistentní, pokud užíváte lék na ředění krve warfarin. Je to proto, že listová zelená zelenina, jako je brokolice, kadeřávek, špenát, chřest a jarní cibulka, má vysoké hladiny vitamínu K, což může interferovat s fungováním warfarinu, zvláště pokud jíte velké množství. Pokud však užíváte aspirin pouze jako ředidlo krve pro Afib, nemusíte se obávat, protože vitamín K aspirin neovlivňuje.

Nepijte alkohol

I v tom, co se může zdát jako skromné ​​množství, může alkohol vyvolat událost Afib. Vyhněte se pití alkoholu v množství přesahujícím umírněnost – což je považováno za více než jeden nápoj denně pro ženy a dva pro muže, říká John P. Higgins, MD, docent medicíny v oddělení kardiologie na UTHealth Medical School, ředitel cvičení fyziologie na Memorial Hermann Ironman Sports Medicine Institute a vedoucí kardiologie v Harris Health System Lyndon B. Johnson Hospital, vše v Houstonu. Pokud se vám to zdá obtížné, promluvte si se svým lékařem o nastavení vhodných limitů.

Nejezte potraviny s vysokým obsahem tyraminu

Potraviny se sloučeninou tyramin mohou zvýšit váš krevní tlak a zvýšit riziko symptomů Afib, říká Hedgepeth. Mezi potraviny s vysokým obsahem tyraminů patří:

Zralé sýry, jako je zralý čedar, švýcarské, modré sýry, jako jsou Stilton a Gorgonzola, a masem sušené maso Camembert, což jsou masa ošetřená solí a dusičnany nebo pouze dusitany, jako jsou letní klobásy suchého typu, feferonky a salámy Fermentované zelí, jako je kysané zelí a kimchee Některé omáčky, včetně sojové omáčky, rybí omáčky a krevetové omáčky Pomazánky z kvasnicového extraktu, jako jsou fazolové lusky MarmiteBroad, jako jsou fava fazole

Tyramin není složkou, ale přirozeně se vyskytující sloučeninou, takže není uveden na etiketách potravin. Pokud si nejste jisti, která jídla byste měli z jídelníčku omezit, promluvte si se svým lékařem nebo odborníkem na výživu.

Používejte metody vaření chytré k srdci

Vařit zdravá jídla pro srdce je snazší, než by se mohlo zdát. Dokud začnete s libovým kusem masa, pečení, pražení nebo restování umožní maximální chuť s minimem tuku, říká Cimperman. Pytláctví a vaření v páře jsou skvělé způsoby, jak vařit zeleninu a dokonce i ryby s nulovým přidáním tuku.

Přidejte do večeře barvu

Různé druhy ovoce a zeleniny zajistí, že vaše strava bude obsahovat antioxidanty bojující proti chorobám, jako je beta-karoten, vitamín C a další fytochemikálie. Cimperman radí naplnit polovinu talíře barevným, čerstvým ovocem a zeleninou. To také pomůže udržet vaši váhu pod kontrolou, což je klíčové pro prevenci řady onemocnění, včetně srdečních chorob a rakoviny.

Neriskujte otravu jídlem

Některá onemocnění, jako otrava jídlem, mohou rychle vést k dehydrataci a vyčerpání základních živin. Pokud máte příznaky, jako je zvracení, průjem nebo horečka, můžete ztratit značné množství draslíku, vápníku, hořčíku a sodíku. To může zvýšit vaše riziko událostí Afib a dokonce i srdečního selhání, říká William R. Lewis, MD, vedoucí klinické kardiologie v MetroHealth Medical Center a profesor medicíny na Case Western Reserve University, oba v Clevelandu. Hedgepeth navrhuje zvládnout taková onemocnění rychlou rehydratací roztokem elektrolytu. Abnormality elektrolytů ovlivňují normální elektrickou aktivitu v srdci a mohou potenciálně způsobit arytmie, jako je Afib.

Abyste se vyhnuli otravě jídlem, vařte důkladně jídla, jako je maso, drůbež a vejce, a vyvarujte se jídla, která harmoniqhealth.com/cz/ dlouho seděla, zejména těch, která obsahují mléčné výrobky.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdraví srdce!

Nejnovější v síňové fibrilaci

Mobilní aplikace může pomoci zachytit tichou síňovou fibrilaci u vysoce rizikových populací s nedostatkem služeb

Nástroj pro screening elektrokardiogramu (EKG) na smartphonu přesně detekoval dříve nediagnostikované případy fibrilace síní ve studii Native. . .

Od Lisy Rapaportové, 23. dubna 2021

Jíst více bílkovin může u starších žen zabránit síňové fibrilaci, uvádí studie

Velká analýza zjistila, že jíst o něco více bílkovin, než je v současné době doporučováno, chrání před afibem, a to i po započtení fornbsp. . .

Od Linda Thrasybule, 27. března 2020

Vyhoření by mohlo zvýšit vaše riziko síňové fibrilace

Lidé, kteří prožívají zásadní vyčerpání – kombinace únavy, podrážděnosti a demoralizace – mají větší pravděpodobnost vzniku fibrilace síní. . . .

Od Lisy Rapaportové, 21. ledna 2020

Neinvazivní stimulace nervu vaga zobrazená ke snížení síňové fibrilace u pooperačních pacientů

Studie z lékařské univerzity ve Vídni ukazuje, že pacienti, kteří používali zařízení do uší, snižují jejich šance na rozvoj nepravidelného srdečního tepu. .

Od Roxanna Asgari Října 31, 2019

Američtí indiáni s vyšším rizikem rozvoje síňové fibrilace, uvádí studie

Studie zkoumala více než 300 000 nových diagnóz nepravidelného srdečního tepu v Kalifornii a zjištění vědce překvapila.

Od Roxanna Asgari, 28. října 2019

Jaký je nejlepší ředidlo krve pro lidi s Afib? Coumadin to nemusí být

Konsorcium odborníků na srdce revidovalo svá doporučení ve prospěch novějšího typu léků zabraňujících mrtvici.

Od Sandry Gordonové, 25. června 2019

Novější antikoagulancia upřednostňovaná před warfarinem v aktualizovaných pokynech k síňové fibrilaci

Perorální antikoagulancia jiná než vitamin K mají menší riziko krvácení a mohou být účinnější při snižování mrtvice u pacientů s afibem než warfarin.

Od Aisha Langford, 4. června 2019

Bylo zjištěno, že chytré hodinky pomáhají detekovat Afib

Nová studie ukazuje, že nositelná zařízení jsou užitečná při screeningu poruch srdečního rytmu, ale některé problémy přetrvávají.

Od Quinn Phillips, 20. března 2019

Může dieta s nízkým obsahem sacharidů vést k poruše srdečního rytmu?

Riziko fibrilace síní se může zvýšit při omezení zrn, ovoce, cukrů a škrobové zeleniny, uvádí studie.

Od 16. března 2019, Don Rauf

Překvapivé spouště fibrilace síní

Do 14. listopadu 2017 Zobrazit vše

Hrbolek nebo hnisavý pupínek se může zdát jako běžné akné, ale často to může být známka vážnějšího kožního onemocnění.

Může být obtížné rozeznat rozdíl mezi rosaceou a akné, říká Paul M. Friedman, MD, ředitel dermatologie Centrum laserové chirurgie v Houstonu a New Yorku

Naštěstí doktor Friedman nabízí nějaké stopy. U rosacey může mít pacient jeden symptom nebo kombinaci příznaků, které mohou zahrnovat trvale červený nos a tváře, výbuchy zarudnutí na nose a tvářích, drobné nitkové žilky, otok kůže na obličeji, svědění, pálení, boule, které vypadají jako akné, ale přicházejí a odcházejí, a trvalé nažloutlé boule. Ačkoli mastná pokožka a zvětšené mazové žlázy jsou běžně spojovány s růžovkou, volně prodejné léky na předpis a léky proti akné, jako je benzoylperoxid, mohou způsobit spíše kožní reakci než úlevu.

Akné se obvykle vyskytuje u mladších lidí a zahrnuje čelist a krk. Jeho zřetelnými markery jsou bílé nebo černé tečky, vysvětluje Dr. Friedman. Akné je důsledkem kolísání hormonů, které způsobují nadměrnou sekreci oleje. To, že jste starší, neznamená, že nemůžete mít akné. Jeden z pěti dospělých ve věku od 25 do 44 let dostane akné.

Porozumění znakům a symptomům rosacey

Rosacea je chronické zánětlivé onemocnění kůže. Postižení mají tendenci se červenat nebo červenat snadněji než ostatní lidé. Zčervenání se může časem rozšířit z tváří a nosu na bradu a čelo. Někdy jsou záda, hrudník a uši trvale červené. Mezi další příznaky patří výpadky, které vypadají jako akné nebo silná kůže s hrbolky.

Rosacea je nejběžnější u lidí se světlou pletí, zejména u anglického, irského a skotského původu, říká Bethane J. Schlosser, MD, PhD, odborná asistentka a ředitelka programu pro zdraví pokožky žen na katedře dermatologie na Northwestern University v Chicagu. Přestože se může objevit u všech typů pokožky, u lidí s tmavší pletí je často méně nápadný.

Přibližně polovina všech lidí s rosaceou vyvíjí postižení očí, nazývané oční rosacea, s chronickým slzením a suchostí očí, drsným pocitem v oku, odlupováním na bázi řas (nazývaným blefaritida) a opakujícími se sties, říká Dr. Schlosser.

Lidé s růžovkou mají obvykle citlivou pokožku a nemusí tolerovat různé kožní produkty. Rosacea se často zhoršuje s určitými environmentálními spouštěči, včetně extrémních teplot, slunečního záření, emočního stresu a určitých potravin, jako je červené víno a kořeněná jídla.

Přesná příčina růžovky není známa, ale vědci vědí, že krevní cévy v kůži pacientů s růžovkou jsou nestabilní a reaktivnější než ti, kteří tento stav nemají.

Tato reaktivita krevních cév může být způsobena změnami nervové signalizace do krevních cév nebo přítomností zánětlivých molekul v kůži, “říká Schlosser.

Roztoči Demodex, mikroskopické organismy, které obývají vlasové folikuly v malém počtu, ale jsou početnější u pacientů s rosaceou, mohou hrát roli ve vývoji červených hrbolků a hnisavých hrbolků rosacey, říká Schlosser.

Návštěva dermatologa

Komplikací obrazu, říká Schlosser, je, že příznaky rosacey mohou vypadat podobně jako jiné kožní problémy, jako je seboroická dermatitida a lupus. Existují však klíčové způsoby, jak je odlišit. Například u seboroické dermatitidy, kromě zarudnutí, pacient uvidí odlupování v obočí, v dolním čele mezi obočím, v záhybech kolem nosu a méně často na bradě. Ale nebudou mít červené oteklé boule nebo hnisem naplněné pupínky růžovky. Je neobvyklé, ale je možné mít seboroickou dermatitidu i rosacea. U lupusu může dojít k zarudnutí na tvářích a nosu, ale opět nejde o typické červené hrbolky rosacey. Místo toho mohou mít lidé s lupusem více červené až hnědé vyvýšené oblasti, které jsou vločkovité.

Návštěva dermatologa má smysl, nejprve získat správnou diagnózu a za druhé získat odpovídající péči. Přestože existují velmi omezené možnosti volně prodejných léků na léčbu růžovky, topické i orální léky na předpis zlepšují nejen fyzické příznaky růžovky, ale také kvalitu života, čímž eliminují rozpaky nad tím, co může být velmi nápadným stavem kůže. .

Pokud je rosacea diagnostikována brzy, může být kontrolována jemnou rutinou topických léků a perorálních antibiotik, říká Friedman. Uvědomění si všech silných spouštěčů také pomůže udržet výpadky pod kontrolou. Vzhledem k tomu, že rosacea je chronický stav, budete se chtít poradit se svým lékařem, aby péče o pleť byla v kurzu.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravé kůži!

Nejnovější v Rosacei

7 věcí, které si sbalíte do plážové tašky, pokud řídíte Rosacea

Sunshine je jednou z hlavních příčin vzplanutí, ale to neznamená, že musíte léto trávit uvnitř. Zde je návod, jak se můžete připravit. . .

Od Moira Lawler, 31. července 2019

9 nejlepších spouště Rosacea a jak je zkrotit

Do 15. listopadu 2017

5 přírodních prostředků pro Rosacea

Do 15. listopadu 2017

Jak porazit Rosacea

Do 14. listopadu 2017

Máte rudou tvář nad růžovkou?

Existují praktické kroky, které mohou pomoci kontrolovat stav pokožky a její příznaky.

Dr. Sanjay Gupta 1. března 2016

Zkrocení růžovky v zimě

Drsné zimní počasí může vyvolat vzplanutí růžovky, ale dodržování léků a plánování dopředu udrží vaši pokožku pod kontrolou.

Od Madeline R. Vann, MPH 17. ledna 2014

Jak můžete snížit zarudnutí růžovky?

Trápí vás zrudlý, skvrnitý vzhled? Vyzkoušejte tyto tipy a triky z panelu odborníků Doctor’s Ask.

Do 19. května 2011

Jsou dieta a alternativní léčby pro rosacea účinné?

Když máte rosacea, jsou jídla, která byste měli jíst nebo se jim vyhnout? A co alternativní prostředky? Zjistěte, co doporučují odborníci.

Do 19. května 2011

Je léčba nízkodávkovým akkutanem pro rosacea bezpečná?

Tato kontroverzní léčba akné se používá také k léčbě růžovky. Stojí výhody za možná zdravotní rizika?

Do 19. května 2011

Jaké jsou výhody a nevýhody léčby rosacey antibiotiky?

Antibiotika mohou pomoci léčit příznaky růžovky, ale příliš časté používání může vést k problémům. Odborníci diskutují o výhodách a nevýhodách používání antibiotik.

Do 19. května 2011 “

Mnoho lidí s revmatoidní artritidou nebo RA zažívá bolest rukou. Pokud jste jedním z nich, získání pomoci by mělo být nejvyšší prioritou &emdash; snaha protlačit bolest může vést jen k dalším problémům. Chcete -li přerušit cyklus RA a bolesti rukou a přitom dělat věci, které potřebujete a chcete dělat, je důležité vyzkoušet úpravy aktivit.

Existuje několik důvodů, proč je bolest rukou u RA tak běžná, vysvětluje Debbie Amini, EdD, OTR/L, CHT, odborná asistentka ergoterapie na EastCarolinaUniversity v Greenville, NC. Ruka se skládá z mnoha malých kloubů a velkého řada z nich jsou synoviální klouby, které obsahují tkáň nejčastěji napadenou RA. Když nemoc napadá synovium, vytváří otok, který zvětšuje klouby a vyvíjí bolestivý tlak na okolní tkáně, jako jsou vazy a kůže. Postupem času RA ničí hladké povrchy chrupavek, které udržují klouby vyživované, chráněné a pohybují se hladce. Nakonec může ztráta chrupavky vést k bolestivému tření kosti o kost. Dalším důvodem bolesti rukou je to, že ruce obsahují spoustu nervových zakončení.

Vaše ruce jsou také náchylnější k bolesti než jiné části těla, protože mají menší oporu. Malé klouby rukou jsou podporovány menšími svaly než klouby jako loket nebo rameno, které jsou podporovány velkými svaly, říká Carole Dodge, OTR, CHT, supervizor a klinický specialista z nemocnice a zdravotního systému University of Michigan v Ann Arbor . RA způsobuje otoky kloubů a podráždění podpůrných tkání, takže malé klouby jsou náchylné k poškození. „Když RA zasáhne, každodenní síly začnou způsobovat zkreslení a vykloubení kloubů, což může vést k bolesti a dysfunkci,“ dodává doktor Amini.

Navzdory této bolesti se lidé s RA často snaží pokračovat v normální funkci a nedovolují svým kloubům odpočívat pro nezbytnou úlevu. „To může vést k ještě větší bolesti v důsledku nadměrného používání choulostivých tkání,“ říká Amini.

Facebook